сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 89
home Познати

Почина младиот пејач: Имаше само 28 години, а објави 5 албуми

Почина младиот пејач: Имаше само 28 години, а објави 5 албуми

Кајл Павоне пејач на рок бендот „We Came as Romans“ почина на 28 години, потврдил неговиот бенд.

-Трагичното заминување на Кајл дојде прерано. Сите сме тажни поради загубата.Ќе ни недостасува неговата насмевка, искреноста, неговата грижа за другите и импресивниот музички талент, напишале колегите од групата.

Кајл објавил пет студиски албуми вклучувајќи го и последниот албум „Cold Like War“, објавен минатата година.

Американските медиуми претходно објавија дека Кајл е примен во болница во Мичиген на 19 август, но засега не е позната причината за смртта на младиот пејач.