сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 124
home Познати

Почина млад македонски пејач

Почина млад македонски пејач

Денес неочекувано почина фолк пејачот Емрах Мехмеди од Дебар.

Како што дознава 24Инфо, Емрах животот го изгуби во несреќен случај, паѓајки од скеле.

Емрах важеше за млад и надежен пејач, имаше големи планови во неговата кариера кои за жал останаа нереализирани. Зад него остави мали дечиња и сопруга, пишува 24Инфо.

Локални избори 2021