вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 127
home Познати

Почина „Мини ми“, ѕвездата од филмот „Остин Пауерс“

Почина „Мини ми“, ѕвездата од филмот „Остин Пауерс“

Американскиот актер и комичар, Верн Тројер, познат како Мини Ми во филмот „Остин Пауерс“, почина на 50 години. Не се соопштени причината и местото каде починал Верн Тројер, кој беше висок само 81 сантиметар.

Во соопштението на неговиот портпарол, се споменува депресија кај актерот и суицидна состојба. Тројер, кој живеел во Лос Анџелес, јавно говореше за својата борба со алкохолизмот.

Глумеше во филмот Хари Потер и камен на мудростите во 2001 година. На почетокот на месецот, Тројер бил примен во болницата во Лос Анџелес, но официјално не е соопштено поради што, наведува Би-Би-Си. Минатата година бил во болница поради алкохолизам.

Најнови вести