петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 18
home Познати

Почина менаџерот на Ролинг Стоунс: Доживеал несреќа додека копал гроб за своето милениче

Почина менаџерот на Ролинг Стоунс: Доживеал несреќа додека копал гроб за своето милениче

Мик Бригден, тур -менаџер на многу познати музичари и музички групи, почина на 74 -годишна возраст во својот дом во Санта Роса, пишува „Пипл“.

Сопругата на починатиот менаџер на локалните медиуми изјави дека Мик доживеал несреќа додека копал гроб за да го закопа мртвото милениче, нивното куче.

Иако бил пренесен во блиската болница веднаш по несреќата, лекарите можеле само да констатираат смрт.

Мик е роден во Англија. Познат е како штитеник на познатиот промотор на концертот Бил Греам. За време на неговиот живот, тој создаде завидна кариера. Имено, Бригден соработуваше со еден од најпопуларните бендови во светот „Ролингстоунс“, и музичари како Боби Дилан, Ван Морисон…

На почетокот на кариерата, тој се обиде како графички дизајнер во Канада, но тоа не му се допадна, па откако се запозна со фронтменот на групата „Планина“ Феликс, својот живот го сврте кон менаџмент.

Локални избори 2021