четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 148
home Познати

Почина глумицата Тања Робертс, најпозната по улогата во „Џејмс Бонд“

Почина глумицата Тања Робертс, најпозната по улогата во „Џејмс Бонд“

Американската глумица Тања Робертс, можеби најпозната по филмот „Џејмс Бонд: Изгледи за убиство“ (A View to a Kill), почина вчера на 65-годишна возраст. Причината за смртта сѐ уште не е соопштена.

Таа глумеше и во серијата „Чарлиевите ангели“ од 1980-тите, како и во „Лудите ’70-ти“ од 1998 до 2004 година.

Во кариерата таа била и модел со улоги во реклами, како и во повеќе филмови од Б-категорија.

Најнови вести

Коронавирус