сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 101
home Познати

Почина Бане 187: Пријателите и членовите на семејството се простуваат од српскиот рапер

Почина Бане 187: Пријателите и членовите на семејството се простуваат од српскиот рапер

Раперот и член на групата „187“ Бане Ковачевиќ вчеравечер починал во Белград. Пред само неколку месеци, Ковачевиќ сподели дека изгледол како победник со тешката болест.

Како што дознава „Блиц“, Ковачевиќ починал за време на операција на срцето.

Групата „187“ беше доста популарна пред дваесетина години, кога низ целиот регион се слушаа песните како „Никад нечеш знати“ и „Секс“, која ја изведуваа заедно со Тамара Тодевска.

Коронавирус