петок, 15. јануари 2021. Вести денес: 106
home Познати

Почина актерот Тихомир Арсиќ, ја изгуби битката со лошата болест

Почина актерот Тихомир Арсиќ, ја изгуби битката со лошата болест

Актерот Тихомир Арсиќ почина на 63-годишна возраст после долга и тешка болест.

Народниот театар ја потврди оваа тажна вест. Актерот имал рак на панкреас.

-Чуден е тој мој тумор на панкреас. Не му можеме ништо. Постојано мутира. Се надевам дека ќе најдеме терапија на која ќе реагира, изјави Тихомир во октомври.

За жал, не успеа да ја победи болеста.

Коронавирус