среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Познати

Почина актерот од „Жестоки момци“, неговиот син го пронајде мртов

Почина актерот од „Жестоки момци“, неговиот син го пронајде мртов

Познатиот актер Џеси Лоренс Фергусон, кој се прослави со улогата на жестокиот полицаец во филмот „Жестоки момци“, почина во Калифорнија. Фергусон имаше 77 години.

Него го пронашол неговиот син, кој открил дека телевизорот бил вклучен, па кога влегол во собата на татко му, го затекнал неговото безживотно тело на креветот.

Полицијата соопшти дека Фергусон починал од природна смрт.

Синот го пронашол глумецот мртов во кревет.

Коронавирус