вторник, 16. јули 2019. Вести денес: 17
home Познати

Победникот на ТЛЗП се жени- познатиот пејач по 11 години врска реши да ја круниса љубовта со оваа девојка (ФОТО)

Победникот на ТЛЗП се жени- познатиот пејач по 11 години врска реши да ја круниса љубовта со оваа девојка (ФОТО)

Познатиот српски пејач Стеван Анџелковиќ единаесет години е во врска со својата девојка Наташа Ивковиќ со која со години живее заедно.

Пејачот неодамна купи стан и реши да се ожени, а свадбата ја закажал за септември.

-Вистина е се женам, свадбата е закажана за во септември и многу сум среќен поради тоа. Наташа и јас долго време сме заедно и нашата љубов ќе ја крунисаме со брак, вели Стеван за српските медиуми.