четврток, 3. декември 2020. Вести денес: 66
home Познати

Победникот на Евровизија стана татко- кога ќе видите што им порача да очекуваат фановите на Евровизија во 2038 година ќе се наежите (ФОТО)

Победникот на Евровизија стана татко- кога ќе видите што им порача да очекуваат фановите на Евровизија во 2038 година ќе се наежите (ФОТО)

Победникот на Евровизија од 2015 година Швеѓанецот Манс Зелмерлов пред неколку дена стана татко.

Пејачот на песната  „Heroes“, кој пред три години и ја донесе победата на Шведска на својот Инстаграм профил ги изненади фановите објавувајќи фотографија од својата сопруга и новородено синче.

-Добре дојдовте во светот на совршениот мал супер херој, Евровизија 2038 очекувајте не!, порача Зелмерлов.

Инаку неговата сопруга веќе има син кој го роди во 2014 година кој го доби од претходната врска, а на својот Инстаграм профил.

Коронавирус