петок, 29. јули 2022. Вести денес: 103
home Познати

Победникот на Евровизија повторно направи хаос кој ќе го паметат уште долго девојките – се соблече по гаќи на сцената, еден детаљ особено е за ГЛЕДАЊЕ

Победникот на Евровизија повторно направи хаос кој ќе го паметат уште долго девојките – се соблече по гаќи на сцената, еден детаљ особено е за ГЛЕДАЊЕ

Популарната група Манескин свиреа на фестивалот Пинкпоп во Холандија, а лидерот на бендот Дамијано остана на сцената во долна облека за да го одржи ветувањето дадено во интервјуто пред концертот.

Пинкпоп фестивалот е традиционален годишен фестивал на рок музиката што се одржува во Ландграф, Холандија.

Според Гинисовата книга на рекорди, тоа е најстариот годишен фестивал во светот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Måneskin (@maneskinofficial)

Девојките особено „полудеа“ од тетоважите на неговото тело кои ги има во голем број, особено од една над неговите гаќи каде пишува „Мамамиа“.

Коронавирус