среда, 11. мај 2022. Вести денес: 195
home Познати

Победникот на Евросонг повторно во болница

Во болница го посетува неговото семејство кое се надева дека божиќните празници Салвадор ќе може да ги помине дома, но лекарите сметаат дека шансите за тоа се многу мали.
Победникот на Евросонг повторно во болница

Португалецот Салвадор Собрал (27) кој победи на Евросонг, се врати на интензивна нега во болница по тешките компликации предизивикани од инфекција која довела до откажување на бубрезите.

Само 12 дена откако успешно се опорави од трансплантацијата на срце, здравствената состојба на пејачот се влоши.

Во болница го посетува неговото семејство кое се надева дека божиќните празници Салвадор ќе може да ги помине дома, но лекарите сметаат дека шансите за тоа се многу мали.

Коронавирус