понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 165
home Познати

Победникот на „Ѕвездите на гранд“ тајно се ожени, пред Велигден стана татко, а сега ја изненади сопругата на неверојатен начин

Победникот на „Ѕвездите на гранд“ тајно се ожени, пред Велигден стана татко, а сега ја изненади сопругата на неверојатен начин

Алекса Перовиќ се оствари како татко пред 5 дена, а само неколку месеци претходно застана на лудиот камен со својата избраничка Милица Пајчин.

Hvala ti ljubavi! @leni_wolfy Postao sam TATAAAA❤❤❤❤❤❤

A post shared by Aleksa Perović (@aleksaperovic) on

Иако има само 21 година, тој веќе оствари некои од своите соништа, а судејќи по објавите на социјалните мрежи, ужива во животот.

Ново печените родители на својата љубов и го дадоа името Луна, а својата среќа поради роденденот на сопругата пејачот ја сподели на Инстаграм, така што и посвети песна.

Најнови вести

Коронавирус