недела, 24. јануари 2021. Вести денес: 56
home Познати

Победникот на „Ѕвездите на Гранд“ Амар Геле доживеал сообраќајка

Победникот на „Ѕвездите на Гранд“ Амар Геле доживеал сообраќајка

Српскиот пејач Амар Геле, победник на „Ѕвездите на Гранд“ доживеал полесна сообраќајка.

Пејачот требал да дојде на снимање во Гранд, но не се појавил.

Сообраќајката ја потврдил и Саша Попвиќ, кој рекол дека Амар требало да се појави на снимање но не дошол бидејќи учествувал во полесна сообраќајка.

Потсетуваме дека во 2016 година тој преживеа тешка сообраќајка.

Најнови вести

Коронавирус