понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 59
home Познати

Победничката на Евровизија направи потполна трансформација: Кончита Вурст се ишиша ќелава и ги запрепасти фановите (ФОТО)

Победничката на Евровизија направи потполна трансформација: Кончита Вурст се ишиша ќелава и ги запрепасти фановите (ФОТО)

Победничката на Евровизија од 2014 година Кончита Вурст на својот Инстаграм профил објави фотографија на која изгледа потполно поразлично и непрепознатливо.

Австриската модна и музичка икона се уште е голема евровизиска ѕвезда, а освен одличните песни вниманието го привлекува со својот изглед.

 

View this post on Instagram

 

Linz!!!! Thank you !!!! wearing @fjbaur – thank you for the sparkle ❤️ see you tonight in Salzburg Pic @drindi68

A post shared by conchita (@conchitawurst) on

Откако се појави на Евровизија во 2014 година со својот контроверзен стил буквално стана хит низ целиот свет, а јавноста остана запрепастена од тоа дека маж со брада се облака како жена.

Овие денови таа уште еднаш го шокираше светот откако долгата црна коса ја ишиша и сега е ќелава, погледнете.

 

View this post on Instagram

 

Finally back at @grazertuntenball ❤️ #scandal ? dress @thomaskirchgrabner

A post shared by conchita (@conchitawurst) on

Коронавирус