сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 0
home Познати

Победи на Евровизија пред 31 година и стана славна пејачка- Еве како Селин Дион изгледаше во младоста пеејќи го познатиот хит (ВИДЕО)

Победи на Евровизија пред 31 година и стана славна пејачка- Еве како Селин Дион изгледаше во младоста пеејќи го познатиот хит (ВИДЕО)

Славната пејачка Селин Дион има победено на Евровизија пред 31 година, претставувајќи ја државата Швајцарија на Евровизија.

Најпопуларната пејачка на сите времиња со песната „Ne partez pas sans moi“ ги освои срцата на сите во Европа.

Победата на Селин Дион на Евровизија значеше почеток на нејзината блескава светска кариера која трае до ден денес.

Таа неодамна откри дека поседува околу 10 илјади пара чевли, по што некои и препорачаа на пејачката да започне да ги продава.