понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 167
home Познати

Победи на Евровизија и стана мега ѕвезда, но никогаш нема да погодите што работи: Еве како денес изгледа Руслана (ВИДЕО)

Победи на Евровизија и стана мега ѕвезда, но никогаш нема да погодите што работи: Еве како денес изгледа Руслана (ВИДЕО)

Една од победничките на Евровизија која ја памети цела Европа е Украинката Руслана која во 2004 година победи на шоуто во Истанбул.

Четиринаесет години подоцна, Руслана го посети Лисабон каде се сретна со делегацијата на Украина во пресрет на Евровизија која следниот месец ќе се одржи во Португалија.

Во интервјуто дадено во Лисабон таа вели дека и понатаму е голем фан на Евровизија и нагласи дека оваа година целосно го поддржува претставникот на нејзината земја.

Инаку Руслана која стана голема ѕвезда по победата започна да се занимаваше и со политика, а еве како изгледа денес.

Најнови вести

Коронавирус