среда, 7. декември 2022. Вести денес: 129
home Познати

Победи на „Ѕвездите на гранд“ па исчезна, а причината ќе ве остави без зборови- времето им го посветува само на нив две (ФОТО)

Победи на „Ѕвездите на гранд“ па исчезна, а причината ќе ве остави без зборови- времето им го посветува само на нив две (ФОТО)

Алекса Перовиќ кој на македонската јавност и стана познат по учеството на музичките шоу- а „Х- фактор“ и „Ѕвездите на гранд“  неодамна ја објави својата прва песна, а потоа целосно го снема од јавноста.

За време на неговата пауза тој целосно и се посвети на новородената ќерка како и неговата сопруга.

Со избраничката Милица која судбоносното „ДА“ го изговори во октомври минатата година, во април годинава ја добија ќерката Луна.

 

View this post on Instagram

 

Poraslo nam je dete @leni_wolfy ?❤️

A post shared by Aleksa Perović (@aleksaperovic) on

Освен тоа што тој се подготвува да се врати на сцената, секое слободно време го поминува со нив две, а на фановите им подготвува и нова песна која ќе ја промовира наскоро.

 

View this post on Instagram

 

“.. a od nakita na sebi, nosila je samo osmeh..” ❤️

A post shared by Aleksa Perović (@aleksaperovic) on

Qatar 2022