среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 147
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Познати

По загинувањето на Шабан е принудена да го менува животот: Сопругата на Шаулиќ го напушта семејниот дом (ФОТО)

По загинувањето на Шабан е принудена да го менува животот: Сопругата на Шаулиќ го напушта семејниот дом (ФОТО)

Трагичната вест за смртта на кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ го погоди целиот регион, а семејството кое се уште не е потполно оздравено од трагедијата донесе нова важна одлука.

Една од нив е и дека семејството на чело со сопругата на Шабан Шаулиќ, Гордана ќе ја продава луксузната семејна вила која се наоѓа на Дедиње.

Како што пренесува изворот за српските медиуми оваа одлука ја донела самата Гордана пред неколку месеци, а ќерките Санела и Илда и синот Михаило наводно ја поддржале во тоа.

-Кога Шабан загина исчезна се она што се замислуваше за семеен дом. Додека беше жив и самиот сметаше дека куќата е преголема, но немале среќа да ја продадат. Сепак се се променило кога загинал пејачот. Неговата сопруга многу пати во тој дом бидејќи се ја потсетува на него. Поради тоа пред неколку месеци решија да ја продадат за цена од над еден милион евра, додава изворот.

Инаку пејачот со семејството во вилата се пресели во 2014 година, а истата има четири спални соби, три тоалети, две кујни, голема дневна соба и подрум.

Коронавирус