недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 75
home Познати

По ужасната сообраќајка во која остана без рака: Славната водителка се врати на ТВ екраните (ВИДЕО)

По ужасната сообраќајка во која остана без рака: Славната водителка се врати на ТВ екраните (ВИДЕО)

Водителката на „Пинк“, Деа Ѓурѓевиќ пред пет месеци доживеа сообраќајна несреќа во која автобус и ја откина раката.

По долго оздравување, Деа се врати на работа и повторно е пред ТВ екраните во Утринската емисија со Предраг Сарап.

За оваа специјална прилика, Деа избра црвен фустан.

Водителката ја изненади публиката со својата упорност, а за време на овие пет месеци имала повеќе тешки операции.

Коронавирус