четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 99
home Познати

По убиството на Ивановиќ, Карлеуша брутално удри по сите на Балканот

Имено пејачката е активна на социјалните мрежи, а редовно и го искажува своето мислење поврзано со актуелни теми на Балканот.
По убиството на Ивановиќ, Карлеуша брутално удри по сите на Балканот

Само неколку минути по убиството на Оливер Ивановиќ познатата српска пејачка Јелена Карлеуша се огласи на својот Твитер профил и објави потресен статус по повод убиството на српскиот политичар.

Имено пејачката е активна на социјалните мрежи, а редовно и го искажува своето мислење поврзано со актуелни теми на Балканот.

Истото се случи и денеска, таа не остана имуна на свирепото убиство на политичарот Ивановиќ и убиството го спореди со една изјава на американскиот претседател Доналд Трамп.

-Кога малку подобро ќе размислам онаа будала Трамп убаво ни рече! Ние на Балканот сме ср*ње држави! Мали, мизерни, завидливи за трошка леб, братоубијци, без гордост и чест! Треба сите заедно да се носиме во пи*ку матер!

Оваа нејзина порака на Твитер предизвика бура од реакции, а пејачката брутално ги навреди сите, велат фановите.

Qatar 2022