среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 55
home Познати

По три години љубов: Раперката Карди Би поднесе барање за развод, која е причината?

По три години љубов: Раперката Карди Би поднесе барање за развод, која е причината?

Странските медиуми утрово ја шират веста дека рап пејачката Карди Би поднела документи за развод. Пејачката наводно открила дека нејзиниот сопруг повторно и е неверен.

Карди токму денес ја покренала судска постапка, за развод од сопругот, а нивното прво рочиште е закажано за 4 ноември.

– Секако дека не е во ред мажот да ја изневерува жената, но сакам да ни дадам втора шанса. Ќе се обидам да ги подобрам односите, ако тоа е можно – оваа го изјави таа пред две години, кога јавноста дозна за првата негова измама, додека сега, очигледно, нивната романса е завршена.

Најнови вести

Локални избори 2021