среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 140
home Познати

По три години брак- Се разведува Даниел Кајмаковски

По три години брак- Се разведува Даниел Кајмаковски

Победникот на „Икс фактор“ и поранешен македонски евровизиски преставник Даниел Кајмаковски се разведува од неговата сопруга, манекенката Кристина Димитриевска, објави „Ексклузив“ на 1ТВ.

Двојката беше од 2016 година, а во февруари 2017 година го добија синот Давид.

 

View this post on Instagram

 

Feeling thankful for every minute that i’m spending with you.. Hey hey hey ???? #fatherandson #truelove #mylife #myeverything

A post shared by Daniel Kajmakoski (@daniel_kajmakoski) on

Коронавирус