сабота, 24. август 2019. Вести денес: 60
home Познати

По тешката борба за живот, Дарко Лазиќ повторно пее: Слушнете ја неговата прва проба (ВИДЕО)

По тешката борба за живот, Дарко Лазиќ повторно пее: Слушнете ја неговата прва проба (ВИДЕО)

Пејачот Дарко Лазиќ во октомври доживеа тешка сообраќајна несреќа од која едвај се спаси.

По долго лекување, пејачот полека оздравува и се враќа на секојдневните активности. Лазиќ повторно се фати за микрофонот и запеа.

Имено, Дарко правеше проба, а овој момент го забележа со телефон и видеото се појави на социјалните мрежи.

За потсетување, Дарко оваа година ќе стане татко по втор пат од неговата свршеница Марина.

 

View this post on Instagram

 

Mala proba 🥊🎵🥊🎵🎼🎤❤

A post shared by Darko Lazić (@new_me911) on