четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 96
home Познати

По свадбата Пријовиќ со изненадувачка изјава: Посвојување дете е најпаметен чин

По свадбата Пријовиќ со изненадувачка изјава: Посвојување дете е најпаметен чин

Александра Живојиновиќ, поранешна Пријовиќ, неколку дена по свадбата го посетила домот за деца без родители во Сремска Каменица, Србија.

Пејачката по посетата изјавила дека сакала да посвои дете.

-Би можела да посвојам дете, тоа за мене е најпаметен чин. Секогаш сум тука да помогнам на секој кога е тоа потребно, но не сакам за тоа да зборувам јавно. Баш му кажував на Филип дека овие деца се преслатки и како ме гушкаат. Не можам да опишам како се чувствувам, полно ми е срцето, изјавила Александра за српските медиуми.

Qatar 2022