четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 0
home Познати

По смртта на македонскиот политичар, Угро со емотивна порака за починатиот татко

По смртта на македонскиот политичар, Угро со емотивна порака за починатиот татко

Вчера почина Слободан Угриновски, таткото на поранешниот пејач Никола Угриновски – Угро и претседател на партијата Титови леви сили, потврди пејачот.

Пејачот преку „Фејсбук“ се прости од татка си и му се заблагодари за сè што направил за него во животот.

-Почитувани роднини, пријатели и сите останати, со огромна болка и тага ви соопштувам дека татко ми, Слободан Угриновски, ненадејно почина ноќеска. Погребот ќе биде денеска и ќе биде извршен закопот на посмртните останки на гробиштата во Бутел. Стари, фала за сè и збогум, твојот син, напиша Угро.

Најнови вести

Локални избори 2021