сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 66
home Познати

По смртта на Коби Брајант, Ванеса им ја исполни оваа желба на децата – погледнете каде се наоѓаат

По смртта на Коби Брајант, Ванеса им ја исполни оваа желба на децата – погледнете каде се наоѓаат

Ванеса Брајант, вдовицата на кошаркарски великан Коби, е во Дубровник. Таа тоа го потврди со серија објави на Инстаграм од кои може да се види дека пристигнала во Дубровник во друштво на децата и семејството на шпанскиот кошаркар Пау Гасол.

Гасол и Брајант беа долгогодишни соиграчи во Лос Анџелес Лејкерс и пријателството на нивните сопруги се протега од тој период.

Брајант откри дека пристигнала во Дубровник за да ја исполни желбата на нејзината ќерка Наталија, на која таа и Коби и дозволиле да дојде во Хрватска на средношколско патување. Таа не беше во можност да го стори тоа затоа што патувањето беше откажано поради пандемија на коронавирусот, а Ванеса, додавајќи дека е прекрасно во Дубровник, откри дека со доаѓањето го поправила тоа.

Коби Брајант, кои загинаа во хеликоптерска несреќа во јануари минатата година, и неговата сопруга Ванеса имаат четири ќерки. За жал, една од нив, 13-годишната Џиана, загина во хеликоптерска несреќа во која загина и Брајант.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vanessa Bryant 🦋 (@vanessabryant)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vanessa Bryant 🦋 (@vanessabryant)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vanessa Bryant 🦋 (@vanessabryant)

Коронавирус