среда, 28. јули 2021. Вести денес: 178
home Познати

По разделбата популарната манекенка брзо му најде замена: Ирина насмеана во машко друштво (ФОТО)

По разделбата популарната манекенка брзо му најде замена: Ирина насмеана во машко друштво (ФОТО)

Помина само месец дена откако Ирина Шајк ја раскина четири годишната врска со Бредли Купер, а странските медиуми веќе шпекулираат дека таа нашла утеха во друг маж.

Руската манекенка со својата ќерка е во Њујорк, а фотографи ја уловија Ирина во машко друштво.

Иако наголемо се пишува дека е новото момче на манекенката, се воспостави дека се работи за нејсини близок пријател Алекс Максвел, креативен директор на британски „Вог“.

Се чини дека Ирина лесно го поднела раскинувањето со Бредли бидејќи на фотографиите се чини опуштена и среќна.

Најнови вести

Коронавирус