четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 118
home Познати

По раскинувањето со Џеј Ло живее во „полна пареа“: Алекс за 46. роденден направи незаборавна забава (ФОТО)

По раскинувањето со Џеј Ло живее во „полна пареа“: Алекс за 46. роденден направи незаборавна забава (ФОТО)

Американскиот бејзбол играч Алекс Родригез одигра 22 сезони во повисоката американска бејзбол лига, па постигна завидни резултати на спортскиот терен. Сепак, во последните неколку години тој го привлече вниманието на јавноста заради врската со латинската дива Џенифер Лопез.

Роден е во семејство на имигранти од Доминиканската Република во Њујорк, а порасна со полубратот Џо и полусестрата Сузи. Кога имал четири години, неговото семејство се вратило во Доминиканската Република, за подоцна да замине трајно во Мајами. Како момче тренираше бејзбол, а кога започна да се занимава со спортот, никој веќе не беше рамен за него. Тој е еден од најпознатите спортисти од неговата генерација во САД.

Живееше во голема мерка затскриен живот до пред неколку години и ја запозна својата прва сопруга Синтија Круртис во теретана во Мајами. Тие се венчаа во 2002 година и имаа две деца. Во 2008 година, Синтија поднесе барање за развод, повикувајќи се на емоционално занемарување на неа и нејзините деца, како и неколку афери во нејзиниот брак. Се шушкаше дека тој бил со Мадона, меѓу другото, но кралицата на попот го негираше тоа.

Во 2017 година, Родригез започна врска со пејачката и актерка Џенифер Лопез, а две години подоцна тие ја објавија свршувачката. Честопати велеше дека во животот не сретнал некој толку силен како Лопез, а тој истакна дека таа е посветена мајка, ја обожава својата работа и е одлична девојка. Во април оваа година, двојката ги шокираше сите објавувајќи дека се разделуваат, а набрзо потоа, Џеј Ло објави дека се смирила со нејзиниот поранешен љубовник Бен Афлек.

Според американските медиуми, пензионираниот бејзбол играч бил непријатно изненаден кога во мај ги видел првите фотографии на Лопез со Афлек, бидејќи се надевал дека меѓу нив не е готово и дека ќе му даде нова шанса.

Родригез неодамна објави фотографија со својата поранешна сопруга Синтија Кертис на Инстаграм и откри дека се дружат во теретана. Се шпекулираше дека тоа го прави за да ја направи Лопез љубоморна, но не и беше сеедно.

Тој подготви роденденска забава оваа година во Италија, а релативно близу само пред неколку дена, Џеј Ло и Бен Афлек уживаа. Тој сака да им докаже на сите дека ужива во потполност откако раскина со пејачката, а на Инстаграм откри само дел од атмосферата. Пред да се качи на приватниот авион, Алекс го пречекаа одличните светла од неговите многу години, и сè беше украсено со големи балони. Неколку храна и литри алкохол беа неизоставен дел од неговата забава, а со пријателите уживаше на јахта вредна 130 милиони долари.

Најнови вести

Коронавирус