вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 111
home Познати

По примерот на Дуа Липа, Бебе Реџа тврди дека македонскиот ајвар е албански специјалитет

По примерот на Дуа Липа, Бебе Реџа тврди дека македонскиот ајвар е албански специјалитет

Американката пејачка со албанско потекло, Бебе Реџа, го следи примерот на својата колешка, Дуа Липа, која е британската пејачка со албанско потекло, и тврди дека македонскиот ајвар е албански специјалитет.

Реџа на својот Инстаграм профил објави видео на кое мачка парче леб со ајвар и коментира дека станува збор за „албански специјалитет што сите го сакаат“, кој „добро оди со јајца“.

Притоа на видеото јасно се гледа дека на теглата пишува „македонски ајвар“.

Коронавирус