недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 40
home Познати

По погребот на Дивна излезе само два пати од дома- првиот пат на гробишта, а второто место кое го посети Карлеуша можеби ќе промени се (ФОТО)

По погребот на Дивна излезе само два пати од дома- првиот пат на гробишта, а второто место кое го посети Карлеуша можеби ќе промени се (ФОТО)
ФОТО: Srbija Danas

Јелена Карлеуша по смртта на нејзината мајка е во многу тешка психичка состојба, а медиумите во Србија пишуваат дека таа само два пати излегла откако ја погребала мајка си.

Имено нејзиниот сопруг Душко Тошиќ го продолжи својот одмор во Србија и не се врати на тренинзите во Кина за да биде со неговата сопруга во овие тешки моменти, а Јелена прв пат по трагедијата е видена на 8-ми март кога таа го посети нејзиниот гроб и остави црвени ружи.

ФОТО:ТЕЛЕГРАФ.РС

Пејачката се уште не е подготвена да се врати на сцената, а по 8-ми март таа прв пат излезе од домот завчера на 11 март кога беа видени  заедно со Душко во едно приватно елитно училиште каде учат нивните деца.

Како што се шпекулира тие сакаат да го променат училиштето на нивните деца, а можеби и да се преселат во Кина, објавуваат медиумите.

Коронавирус