сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 52
home Познати

По победата во „Задруга 2“ Луна Џогани се упати кон Скопје- кога ќе видите што прави ќе останете во неверување (ФОТО)

По победата во „Задруга 2“ Луна Џогани се упати кон Скопје- кога ќе видите што прави ќе останете во неверување (ФОТО)

Победничката на „Задруга 2“ Луна Џогани по излегувањето од реалното шоу не додржа и веднаш се упати кон нашата земја за да започне нов чекор во својот живот.

Имено таа на својот Инстаграм профил се пофали дека отпатувала во Скопје и тоа во студиото на Дарко Димитров за да ја сними својата прва песна.

-Драги мој, денес ми е еден од деновите за паметење. Наскоро со вас ќе го споделам, напиша Луна на својот Инстаграм профил.

Освен тоа фотографија од студиото сподели и Дарко Димитров кој напиша дека е време за во студио, погледнете.

Инаку претходно во истото студио двете свои песни ги сними и Анастасија Ражнатовиќ.

 

View this post on Instagram

 

@luna_djogani studio time ?

A post shared by Darko Dimitrov (@darkodimitrov) on

Коронавирус