сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 6
home Познати

По победата се огласи сопругата на Шевченко – кога ќе видите колку е убава веднаш ќе заборавите на поразот (ФОТО)

По победата се огласи сопругата на Шевченко – кога ќе видите колку е убава веднаш ќе заборавите на поразот (ФОТО)

Украина ја совлада Македонија со 2:1 на Европското првенство 2020 во групата Ц, а радоста на украинските фудбалери како и на целата нација не стивнува.

една од тие кои не ја кријат радоста и насмевката на лицето е и сопругата на селекторот на Украина, убавата манекенка Кристен Пазик.

Понежната половина на Андреј Шевченко на својот Инстаграм профил сподели фотографија заедно со своите четири момчиња како навиваат за нивната татковина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kristen (@kristenpazik1)

Поранешниот фудбалер со неа е во брак до 2оо4-та година и имаат четири сина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Andriy Shevchenko (@andriyshevchenko)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Andriy Shevchenko (@andriyshevchenko)

Qatar 2022