петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Познати

По ова немаше сила и плачеше на цел глас: Еве што и направи свекрвата на Николина пишек на четириесет дневниот помен, по ова свекорот немаше избор (ФОТО)

По ова немаше сила и плачеше на цел глас: Еве што и направи свекрвата на Николина пишек на четириесет дневниот помен, по ова свекорот немаше избор (ФОТО)
Foto: ATA Images

Денес на новите гробишта во Белград се одржа четириесет дневниот помен за историчарот и уметник Видоје Ристовиќ кој воедно беше и сопруг на водителката Николина Пишек.

Нејзината свекрва, мајката на Видоје не се поздрави со снаата Пишек, додека неговиот татко и се доближил и ја прегрнал снаата која не можеше да ги прикрие солзите.

Солзите на водителката и нејзиниот свекор буквално ги потресоа сите на гробиштата, а во еден момент и плачеа на цел глас.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikolina Pisek (@nikolina_pisek)

Пишек по поменот се обиде да даде изјава за медиумите, но поради стресот не можеше да го направи тоа.

-Не можам, немам сила, немојте да се лутите, изјавила таа.

Видоје почина на 8 мај по полноќ, а во неговата крв беше пронајдено големо количество на алкохол, а таа вечер тој бил кај љубовницата за што пишуваа на големо соседните медиуми.

Коронавирус