петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 35
home Познати

По медиумската пауза се појави Марина Туцакови: Со перика на себе речиси е непрепознатлива, а од овие зборови солзите сами ќе ви течат

По медиумската пауза се појави Марина Туцакови: Со перика на себе речиси е непрепознатлива, а од овие зборови солзите сами ќе ви течат

Најпопуларната авторка на едни од најголемите хитови во соседството Марина Туцаковиќ (67) се појави во јавноста прв пат по долгата пауза.

Таа пред малите екрани откри зборови кои буквално ги облеа со емоции гледачите.

-Јас не се чувствувам како дел од естрадата. Но, морам да признам, до душа естрадата е една интересна работа, вели Туцаковиќ.

Таа додава дека не е срамота да си дел од естрадата.

-Не, не е срамота да си дел од естрадата, срамота е ако ја грдиш истата, додава Марина во емисијата „Што сум на тебе и која сум на себе“.

Таа инаку со години се бори со ракот, а од оваа битка вели дека ќе излезе како победник.

Најнови вести

Коронавирус