недела, 5. декември 2021. Вести денес: 0
home Познати

По Лила, хакерите „удрија“ по македонската пејачка – остана без Фејсбук

По Лила, хакерите „удрија“ по македонската пејачка – остана без Фејсбук

Пред некое време беше хакиран Инстаграм профилот на македонската водителка Лила Филиповска која за среќа успеа да го врати, а сега е хакиран Фејсбукот на фолкерката Татјана Лазаревска.

Во соооштението на нејзиниот профил пишува:

„Почитувани! Профилиот на Татјана Лазаревска е хакиран. Сите што сакате да останете нејзини пријатели побарајте ја на новиот.

Коронавирус