вторник, 2. август 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

ДЕТАЛИ ЗА ТРАГЕДИЈАТА: Три лица загинаа откако со возило излетале од коловоз

home Познати

По ќерката и мајката: Луна стави силикони, Анабела ќе оди на ремонт

По ќерката и мајката: Луна стави силикони, Анабела ќе оди на ремонт

Српската пејачка Анабела Буква ќе треба што е можно побрзо да ги замени силиконските импланти што ги вгради пред 20 години.

Пејачката веќе закажа операција на приватна клиника и одлучи да го стори тоа, откако случајно беше на преглед, при што на ултразвук се покажале одредени промени што бараат нова интервенција.

-Вистина е, треба да одам на операција повторно… закажав, но се разболев, пиев антибиотици, па морав да одложам додека не оздравам. По скоро 20 години и две бремености градите изгубија форма и еден силикон малку се поместил, не се вклопува како што треба, затоа се препорачува да ги променам во наредните три, четири месеци, изјавила Анабела за српските медиуми, додавајќи:

“Можеби ќе бидат малку поголеми, ништо драстично, но мислам дека ќе го препуштам тоа на лекарот на кој му верувам, бидејќи тој сè уште знае што е најдобро за мојата конституција. Сега имам тројка, а може да биде малку посилна тројка”.

Инаку, неодамна и нејзината ќерка Луна Џогани, која стана пејачка, си вгради силикони.

Коронавирус