четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 183
home Познати

По гласините дека му е љубовница на сопругот на Карлеуша, се огласи Сораја (ФОТО)

По гласините дека му е љубовница на сопругот на Карлеуша, се огласи Сораја (ФОТО)

Оваа година дефинитивно тргна турбулентно за брачниот пар Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ.

Имено, откако на почетокот на годината се појавија вести дека наводнот парот се разведува, во медиумите се појавија и експлицитни фотографии кои наводно Јелена ги праќала на босанскиот фудбалер.

Карлеуша истакна дека станува збор за монтажа.

По медиумите често се појавуваат написи за парот, па така се пишуваше дека наводно  тие се развеудваат.

Една од низите на вести или шпекулации е дека наводно Душко ја изневерувал Јелена со српската старлета Сораја Вучелиќ.

Наводно, толку бил обземен и маѓепсан од неа што наводно и купил „Картие“ нараквица обложена со дијаманти од 60.000 евра. Тоа не било сè, Вучелиќ одела во Истанбул кај сопругот на Карлеуша додека тој играл за турскиот „Бешикташ“, а Душко ѝ ветувал дека ќе се разведе од Јелена и неа ќе ја претстави како неговата нова девојка, пренесува српски Курир.

По овие пишувања се огласи и самата Сораја која на социјалните мрежи напиша:

„Браво, вмешајте ме во уште некоја афера, нависитна не знам каде е крајот“ напиша Сораја.

Коронавирус