понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 165
home Познати

По физичкото насилство му зеде 7 милиони долари на актерот, еве што направи со парите

По физичкото насилство му зеде 7 милиони долари на актерот, еве што направи со парите

Актерката Амбер Херд, која добила седум милиони долари после разводот од Џони Деп, голем дел од парите ги донирала во хуманитарни цели.

Амбер дел од парите ги донирала во Детската болница во Лос Анџелес, што и ветила дека ќе направи штом ќе ги добие парите од холивудскиот актер со кој беше во краток брак.

Триесет и едногодишната Амбер уште во 2016-та година вети дека парите ќе ги додели на две хуманитарни организации, Американ Цивил Либертис Јунион и Детската болница.

Парот официјално се разведе во јануари 2017-та година, а потврдено е дека Амбер навистина парите ги донирала во хуманитарни цели, како што ветила.

Најнови вести

Коронавирус