петок, 20. мај 2022. Вести денес: 68
Во живо

„Промените се случуваат, секогаш со народот“ во Општина Гевгелија

home Познати

По Брегзит во Британија следува Мегзит

По Брегзит во Британија следува Мегзит

Криза во кралското семејство. Според британските таблоиди Меган го наговорила Хари да се отселат привремено за Канада. Меган Маркл е во Канада и не се соочи со тамошните таблоиди. Она што се случува е потег без преседан за кралското семејство.

– Откако најавија дека немаат намера да останат во првите редови на кралското семејство настана вистинска експлозија. Кралицата изненадена, поширокото семејство на готовс. Сценаристите на оваа кралска сапуница со преполни раце работа, вели за Утрински брифинг на „Слободен печат“, дописничката од Лондон, Жанета Скерлев.

Најнови вести

Коронавирус