сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 69
home Познати

По 12 години врска Мекгрегор ја запроси оваа убавица- претходно му роди две деца, а нивната тешка љубовна приказна е како на филм

По 12 години врска Мекгрегор ја запроси оваа убавица- претходно му роди две деца, а нивната тешка љубовна приказна е како на филм

УФЦ шампионот Конор Мекгрегор синоќа преку социјалните мрежи ја соопшти радосната вест дека ја запросил долгогодишната девојка Ди Девлин.

Во објавата со фотографијата на која среќната двојка позира во прегратка се гледа блескавиот свршенички прстен.

„Каков роденден, мојата идна сопруга“, напиша ирскиот ММА борец, алудирајќи на роденденот на Ди што е денеска.

 

View this post on Instagram

 

What a birthday, my future wife !

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on

Конор и Ди се заедно од 2008 година и имаат две деца заедно – тригодишниот Конор Џек Џуниор и ќерката Кроја која се роди во јануари, 2019 година.

Ди израснала во близина на родниот град на Конор во Ирска и му е најголема поддршка во текот на неговата ММА кариера.

 

View this post on Instagram

 

?

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on

Покрај неговиот имиџ на „опасен тип“, 32-годишниот Конор е вистински семеен човек уште пред да ја запроси Ди – јавно ѝ се има заблагодарувано безброј пати што е со него од деновите кога бил никој, до денес.

 

View this post on Instagram

 

Start of the decade ➡️ end of the decade ❤️ #foreverlove

A post shared by Dee Devlin (@deedevlin1) on

Пред да стане шампион, милионер и предмет на обожавање на илјадници жени, Конор работел како водоводџија, но ја имал љубовта на Ди Девлин.

Во најтешките моменти од неговиот живот таа му била најголема поддршка и многумина ја нарекуваат нивната љубовна приказна вистинска модерна бајка.

 

View this post on Instagram

 

Happy birthday King ? @thenotoriousmma @properwhiskey

A post shared by Dee Devlin (@deedevlin1) on