петок, 26. ноември 2021. Вести денес: 152
home Познати

Playboy потсети како изгледаше Памела Андерсон во најдобрите денови

Playboy потсети како изгледаше Памела Андерсон во најдобрите денови

За многу луѓе, особено оние кои беа тинејџери во 90-тите и раните 2000-ти, Памела Андерсон им е прва асоцијација за култното списание Playboy.

Русокосата американска актерка рекордни 14 пати позираше разголена за најпознатото машко списание на светот, а една од најнезаборавните насловни страници е онаа од јуни, 2001 година, кога Памела позираше со розов пиштол, облечена во бикини што едвај покриваа нешто на неа.

Playboy повторно ја објави фотографијата од насловната страница на својот Instagram профил и потсети илјадници обожаватели како изгледаше Памела во едно од нејзините најдобри секси изданија.

„Не сметам дека сум убава, но знам дека имам длабок, сензуален порив. Луѓето повеќе реагираат на тоа отколку на физичкиот изглед, бидејќи духот никогаш не старее“, потсети Playboy на изјавата на Памела од 2016 година.

Основачот на Playboy, Хју Хефнер, славно има изјавено за Памела: „Ти си дел од ДНК составот на Playboy. Ти си типот на девојка за кој го правев ова списание.“

 

Коронавирус