среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 149
home Познати

„Плачам од среќа и пијам вино“: Анабела Атијас стана баба, од возбуда едвај зборува

„Плачам од среќа и пијам вино“: Анабела Атијас стана баба, од возбуда едвај зборува

Анабела Атијас е пресреќна што стана баба, а нејзината ќерка Луна денес роди здраво девојче Миа.

– Возбудена сум, многу сум емотивна. Плачев од среќа. Сите се јавуваат да ми честитаат. Најважно за мене е што сè помина добро. Се собравме во нашите домови. Многу сум среќна. Земавме да пиеме, јас еве пијам некое вино – вели Анабела за „Блиц.рс“ и додаде:

– Јас се породив на 21 година, таа на 25 години. Не можам да ја опишам среќата. Јас дури и не знам за што зборувам од возбуда. Немав шанса да бидам таму, поради целата ситуација со короната. Но, мило ми е што таа и бебето се добро.

Коронавирус