вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 107
Во живо

Изјава на Мицкоски и Сарамандов од Гевгелија

home Познати

Писмо во сандачето на Јелена по смртта на мајка и- Пејачката се изненадила кога видела од кого е

Писмо во сандачето на Јелена по смртта на мајка и- Пејачката се изненадила кога видела од кого е

Јелена Карлеуша денеска треба да ја погреба својата мајка, а не може да се помири со смртта. Сите пријатели и коелги се исплашени за пејачката која е на силни седативи и само гледа во една точка.

Во тешките моменти и стигнало писмо во поштенското сандаче, а било од Здравко Чолиќ.

– Никој не очекувал една таква ѕвезда да и пише по пошта, а таа ја почувствувала неговата поддршка, за жал поради голема трагедија, вели извор.

Дивна почина по тешка и долга болест.

Локални избори 2021