понеделник, 3. август 2020. Вести денес: 91
home Познати

Петар Стругар се огласи по написите дека раскинале со Милица Тодоровиќ

Петар Стругар се огласи по написите дека раскинале со Милица Тодоровиќ

Утринава како бомба одекна веста дека по четири месечна врска раскинале Милица Тодоровиќ и Петар Стругар. Како што пишуваа некои српски медиуми причина за нивното раскинување е поранешното момче на Милица, Милош Пауновиќ.

Наводно, актерот пронашол пораки во мобилниот телефон на пејачката која се договорала со поранешниот партнер кога и каде да се видат. Наводно, актерот кога ги видел овие пораки полудел и почнал да вика на Милица, а кога се смирил седнале и разговарале, па одлучиле да стават крај на нивната врска.

По овие написи се огласи и Петар на својот „Инстаграм“ истакнувајќи дека не е точно дека раскинале со Милица.

„Големо браво за телеграф.рс. Би сакал да ја имам нивната фантазија во овие моменти во кои се наоѓаме. Нема потреба да потенцирам дека се напишаното е лага. Останете дома“ беше краток и јасен Стругар.

 

Коронавирус