недела, 22. мај 2022. Вести денес: 96
home Познати

Петар Грашо за животот со Хана и родителската улога што ги чека: Ми требаше време

Петар Грашо за животот со Хана и родителската улога што ги чека: Ми требаше време

Хрватскиот пејач Петар Грашо и ќерката на музичарот Тончи Хуљиќ, Хана Хуљиќ наскоро ќе станат родители.

Сега за прв пат пејачот проговори и прокоментира како се чувствува за новата животна улога што го очекува наскоро.

Тој во опуштен разговор со радио водителката кој инаку не зборува многу за приватниот живот, се осврна и на актуелната тема – дека ќе стане татко.

– Ми требаше време, како што е веројатно случај со секој човек, да станам свесен за оваа прекрасна информација, а сега живееме во слатко исчекување. Кога ќе ја затвориме вратата од нашата куќа, ние сме како сите нормални семејства кои чекаат принова – рече Петар Грашо.

Идниот татко се осврна и на познатата тема – менување на пелени:

– Мислам дека има и други членови на ова семејство кои треба да прогуглаат како се прави тоа – рече тој.

Коронавирус