понеделник, 25. септември 2023. Вести денес: 71
home Познати

Пет месеци по смртта на Синан Сакиќ неговата ќерка ја шокираше јавноста: Од нејзините тешки зборови ќе останете во неверување (ФОТО)

Пет месеци по смртта на Синан Сакиќ неговата ќерка ја шокираше јавноста: Од нејзините тешки зборови ќе останете во неверување (ФОТО)

Познатиот српски пејач Синан Сакиќ почина во јуни годинава на 62 години, а само пет месеци од неговата смрт неговото семејство и понатаму не може да се помири со тоа дека пејачот повеќе го нема.

Доказ дека семејството не може да го заборави пејачот се честите објави на неговите деца, особено на ќерката Џукица и синот Ален.

Џукица Сакиќ Амзиќ која живее во странство на својот Инстаграм профил се огласи со емотивна порака споделувајќи негова фотографија на која пејачот седи и свири на клавир.

-Посакувам да те видам. Посакувам да те прегрнам. Посакувам да ти кажам дека те сакам тато. Кога би можела само да добијам шанса да го слушнам твојот најубав глас. Ја посакувам твојата мила и убава насмевка, го посакувам нашиот разговор, особено оној каде ми зборуваше што те мачи и што те боли…, Посакувам се да оставам и да дојдам кај тебе на некое подобро место, толку е празно се околу мене. Ми фалиш единствен мој, напиша Џукица.

Најнови вести