понеделник, 3. август 2020. Вести денес: 91
home Познати

Песна за девојчето кое почина во земјотресот во Хрватска: Стиховите на Каран ќе ве расплачат (ВИДЕО)

Песна за девојчето кое почина во земјотресот во Хрватска: Стиховите на Каран ќе ве расплачат (ВИДЕО)

Пејачот Горан Каран напиша песна за девојчето кое го загуби животот во земјотресот што го погоди Загреб и околината во неделата наутро.

По два дена мака мачење на лекари за нејзиниот живот, девојчето почина.

“Има едно место каде што се скриени богатства. Има едно лице, најмило од сите. Спиј мирно, душо мала“….

Коронавирус