понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 139
home Познати

Перо Антиќ се прости од Дуда – му упати емотивни зборови за последен пат (ФОТО)

Перо Антиќ се прости од Дуда – му упати емотивни зборови за последен пат (ФОТО)

Смртта на еден од најдобрите тренери на сите времиња, Душан Дуда Ивковиќ го потресе кошаркарскиот свет, многумина за последен пат се простуваат од великанот на европската кошарка, а меѓу нив е и Перо Антиќ.

Претседателот на кошаркарската федерација на Македонија (КФСМ) работеше заедно со Дуда во Олимпијакос и заедно во 2012 година триумфираа во Евролигата.

„Ти благодарам за се, „коуч“… Почивај во мир, Дуда“, напиша Антиќ на својот инстаграм-профил, крај заедничките фоторафии со трофејниот стратег.

Локални избори 2021