вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 0
home Познати

Пеослава како од бајка: Ќерката на Жељко Митровиќ го прослави 20. роденден – Славеничката се фати и за микрофонот (ФОТО+ВИДЕО)

Пеослава како од бајка: Ќерката на Жељко Митровиќ го прослави 20. роденден – Славеничката се фати и за микрофонот (ФОТО+ВИДЕО)

Милица и Жељко Митровиќ имаат две ќерки, Кристина и Андреа, на кои се трудат на им овозможат незборавни моменти. Вчера за гордите родители беше посебен ден, затоа што нивната помала ќерка Андреа Митровиќ го прослави 20-тиот роденден, па се одлучиле да и приредат вистинска бајка.

Андреа роденденот го одбележа на семејството и пријателите, а нејзината мајка откри дел од атмосверата на истиот.

Декорацијата и големат торта не изостана, а Андреа не ја симна насмевката од своето лице.

На прославата беше весело и се пееше, а во еден момент и самата славеничка го зеде микрофонот во раце и запеа.

Исто така, неодамна и постарата ќерка на Жељко и Милица имаше роденден, тогаш исто така и на Кристина и беше организирана незаборавна прослава.

Инаку, на роденденот на Андреа присуствуваше и нејзиното момче од Русија кое што е син на руски тајкун.

Коронавирус